Minkštutėlis omletas su sūriu ir alyvuogėmis

by Violeta

Rytas man yra geriausias paros laikas. Jau sakiau. Man atrodo, kad sakiau. Geriausias visomis prasmėmis. Rytais viskas iš naujo. Gal čia aš tokia, kad man baisingai patinka atversti naują lapą. Labai daug kartų. Kai vėl įtikini save, kad viskas bus geriau, arba kitaip, arba tiesiog iš naujo. Mokykloje man visad labai patikdavo nauji sąsiuviniai. Ir pieštukai, šviežiai nudrožti. Tada į tuos sąsiuvinius taip gražiai gražiai rašydavau. Iki vidurio. Po to laukdavau naujų sąsiuvinių, nes anie jau būdavo prikeverzoti. Sugadinti. O kartais apsimesdavau, kad jau pasibaigė ir imdavau naują, kad galėčiau vėl pradėti iš naujo. Dailiau, tvarkingiau, gražiau. Iš naujo.

Grįžtu prie rytų. Rytai patys gražiausi. Nelyginant vasaros ar  žiemos. Vasarą nuostabiausia auštant. Pasivaikščiot bundančioj gamtoj, kai nuogas kojas kutena nuo rasos sudrėkę smilgos, kai kvepia miškas ir vanduo. Dar tyla. Ta rytinė. Rytas gražus ir mieste, kai ką tik nušluotos gatvės. Kai nedideliuose senamiesčio viešbučių balkonėliuose miesto svečiai minkštutėliais chalatais sveikina saulę.  O vėliau geria kavą jaukiose terasose.  Žiemos rytmetį gera šiltam kambary, kai bunda miestas ir languose po truputį įsižiebia šviesos. Ir už tų langų visi gyvena savo rytus. Vieni prausia vaikų veidelius ir tepa sumuštinius, kiti lėtai lygina marškinius ir ruošiasi dienos darbams, treti skuba, lekia, nes amžinai pramiega. Visi savaip. Aš rytais lėtai gurkšnoju arbatą. Išplautais plaukais, šiltomis šlepetėmis, kate pašonėj, arbatos puodeliu,  skambant muzikai, dažau blakstienas ir pakuoju pietus. Ir  viskas būtinai be jokio skubėjimo.  O savaitgaliais.. Savaitgaliais aš geriu kavą lovoje, vartau žurnalus ir knygas ir mintyse dėlioju savo mažus-didelius dienos planus. O kai sudėlioju, pusryčiams kepu blynus ir omletus. O tada prasideda diena.

Omletas su sūriu ir alyvuogėmis

  • 5 kiaušiniai
  • nepilnas puodelis pieno
  • 100 g. fermentinio sūrio
  • koks 10 žaliųjų alyvuogių
  • druskos
  • šviežiai maltų juodųjų pipirų
  • krapų, petražolių (žinoma geriausiai kai būna šviežių)
  • 1 v. š alyvuogių aliejaus

Kiaušinius išplakti su druska, supilti pieną, gerai išplakti.  Supilti išplaktus kiaušinius į gerai įkaitintą keptuvę su trupučiu aliejaus ir uždengti dangčiu. Kepti ant silpnos ugnies.  Baigiant kepti ant viršaus berti sutarkuotą sūrį, alyvuoges ir dar trumpam uždengti, kol sūris išsilydys. Barstyti pipirais, krapais beigi petražolėmis. Labai minkštas, tirpstantis burnoje omletas.

Skanaus!

Reklama