Tartukai su juodaisiais serbentais ir Meilė

by Violeta

Žinot, kas man labai labai patinka santykiuose? Kai Jis įdėmiai klauso kaip svaigstu apie pyragų kepimo formeles ir net paklausia: “Kokiam čia pyragui? O kokiam čia?“ Kai ko nors nesuprantu, jis kantriai man aiškina. Apie kompiuterius. Kai kiekvieną savaitgalį man dar besnaudžiant, prie lovos garuoja kava :) Kai Jis pasisiūlo paruošti vakarienę vienuoliktą valandą vakaro (dažniausiai iškepti bulvių, dažniausiai aš maloniai atsisakau :):)) Šaunu, ar ne? Man taip patinka, kai Jis kalba per miegus. Būna žiaaauriai linksma. Ruošiuosi nufilmuoti ir jam parodyti, nes netiki :):) Man labai labai patinka kai jis atsargiai šakute pakabina gabalėlį dar šilto tartuko, paragauja ir sako: “O Dieve, kaip skanu“. This Is Love. True story.

Vasarą padariau žiauriai protingą sprendimą ir užšaldžiau porą nedidelių indelių juodųjų serbentų. Didelių apvalių ir labai juodų uogų. Daugiau panašių sprendimų nepavyko sugeneruoti, todėl sėdžiu kaip gėlelė be šaldytų krapų, grybų jau nekalbu apie pačios išsivirtą bruknių uogienę. Bet šiais metais tai jau tikrai tikrai……. Čia kaip prieš kiekvienas Kalėdas, prisižadu pirkti dovanas ir ruošti kepinių sąrašą jau rudenį, bet išeina kaip visada… Bet aš ir vėl savim pasitikiu, argi tai nenuostabu? :) Taigi, kaip su tais serbentais.. Ogi su jais įvyko labai skanūs tartukai. Welcome to my kitchen.

Tartukai su juodaisias serbentais

  • 100 g sviesto
  • 100 g cukraus pudros
  • 3 kiaušinių tryniai
  • žiupsnelis druskos
  • 300 g miltų
  • 400 g šaldytų uogų (gali būti vyšnios)
  • 1 kupinas šaukštas krakmolo
  • cukraus (priklausomai nuo to kiek rūgščios uogos ir šiaip pagal skonį)

Minkštą sviestą ištrinti su cukraus pudra ir druska. Sudėti trynius, miltus ir greitai užminkyti tešlą. Tešlą šaldyti šaldytuve valandą. Uogas atšildyti, nupilti sultis, dėti krakmolo ir pavirti apie 5 minutes. Nors originalime recepte cukraus nurodyta nebuvo, aš dėjau, nes uogos pasirodė rūgščios, ir net įdėjus apie 150 cukraus, toji rūgštelė tartukuose jautėsi, bet ir labai tiko. Formeles ištepti sviestu ir iškloti tešla (galima ir vieną didelę formą). Kepti apie 15 minučių 180 laipsnių orkaitėje. Ištraukti iš orkaitės, dėti uogas ir kepti dar 15-20 min toje pačioje temperatūroje.

Dėl saldumynų iš proto neinu. Bet uogas dievinu, visokias. Ir kepiniai su uogomis labai patinka, nes, paprastai nebūna per saldūs. Šie tartukai būtent tokie: krepšelis saldus, o įdaras su rūgštele. Labai šaunus derinys. Nemeluoju.

Skanaus!

Recepto šaltinis:  Žurnalas Virtuvė Nuo…Iki.. Nr. 3 (11)

Reklama